Selamat Datang ke Komuniti Anak Pahang. Forum untuk apa jua berkaitan dengan negeri tercinta

Terima kasih atas sokongan

Join the forum, it's quick and easy

Selamat Datang ke Komuniti Anak Pahang. Forum untuk apa jua berkaitan dengan negeri tercinta

Terima kasih atas sokongan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» CHELSEA :: THE BLUES
by faisalmik Thu Jan 07, 2016 9:31 am

» Bandar Koboi Tong Kiat @ Pekan Sungai Jerik
by MystiqueLove Sun Jun 21, 2015 4:26 am

» pasukan Pahang tengah power ni
by damien mikael Tue Mar 10, 2015 2:22 am

» 2 BUAH AIR-CON MURAH UNTUK DIJUAL
by anajo Fri Nov 28, 2014 8:33 pm

» Adakah anda sedang mencari peluang untuk menambah pendapatan hanya melalui internet sahaja?
by cucu cicit Wed Oct 08, 2014 2:38 pm

» Pantai Peranginan di Pekan
by cucu cicit Wed Aug 27, 2014 2:42 pm

» salam perkenalan kepada rodong2 seluruh pahang
by jai bentong Mon Dec 23, 2013 5:40 pm

» Perpustakaan Manga (Komik & Novel versi BM sahaja)
by Manga2 Mon Oct 21, 2013 4:50 pm

» Artis,Pelakon dan Penggiat Seni Berasal dari Pahang
by sayedchenor Fri Sep 13, 2013 7:05 pm

» Kemana hilangnya ilmu Pawang2 dan bomoh2 handal DiNegeri Pahang ini?
by sayedchenor Fri Sep 13, 2013 6:45 pm

MALAYSIA FUTSAL E-FANS & MEDIA 2010

Wed Apr 07, 2010 5:53 pm by Deto_8

Futsal E-fans & Media Edisi Ketiga Tahun 2010 dijangka diadakan pada 5hb June 2010, Sabtu.

Insya Allah PCC akan menghantar 1 team....

Meeting penyelarasan akan dibuat dalam masa terdekat.

Comments: 42

PCC MENYOKONG KEMPEN HARAPAN TANPA SUARA - KAMI PRIHATIN

Wed Apr 28, 2010 1:25 pm by sakur@86

Comments: 19

Facebook
Pahang Community on Facebook
Pahang Sports Zone FB
Pahang Sports Zone on Facebook

My "OFF-ROAD" Way

iseymiyaki
SHARK
Jeck Sparow
jasnoraizan
ainie rashid
RoyKay33
zulkbo
Deto_8
Yassin
koy101
14 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

My "OFF-ROAD" Way - Page 3 Empty Re: My "OFF-ROAD" Way

Post  koy101 Mon Aug 16, 2010 2:40 am

bugisinside wrote:saya menggunakan hilux vigo 2.5 g auto, bagaimana caranya menggunakan auto matik gear apabila menuruni bukit yang curam, adakah menggunakan brek saja dan gear D atau ada petua lain

errrr..... aku cuba jawab aaaa........ takat yg aku mampu laa...
Bang 'bugisinside', saya andaikan bahawa bro maksudkan bukit curam bebetul nih... dalam keadaan 'off-road'.

K.... pekara pertama kena wat... masukkan dulu gear 4Wheel tuh ( kekadang org panggil double gear ), g ker tanda 4L. Tp pastikan dulu, hilux tuh betul-betul dah berenti ( stand-still ), baru bro masukkan gear nih..... Masa ubah gear tuh dr 2H ker 4H kemudian N dan seterusnyer ke 4L, jangan lupa tekan brek waktu tuh.... dan gear tengah duk kat N atau P. ( Ni utk mengelakkan masalah kemasukan gear 4WD tuh.. atau keta g gerak sendiri.... hehehehe... )

Bila bro dah masukkan gear kecik/depan/double tuh ker 4H atau 4L, satu lampu kaler ijou kuar lambang 4tayar....... Maknanyer... bro dah duk dlm mode 4WD.

Pas tuh letak/tarik gear tengah... ke L. Tu gear paling rendah ( kira gear 1 laaa.... ). Turun bukit guna gear tuh jer... xyah nak tuko-tuko gear dah.... Dan xyah nak tekan pedal minyak tuh banyak-banyak.... pelan jer..... Hilux tuh akan menuruni bukit dgn perlahan ya amat.... kira kalo berlumba ngan kura-kura... mmg bro menang la.... hehehehe......

Brek hanya digunakan utk memperlahankan hilux tuh... tp, jgn sampai tayar tuh terkunci.... sbb.. kalo tayor tuh terkunci... hilux bro akan meluncur laju ke bawah ( nih yg kita xmao wat... )

Rasenyer itu jer dr saya..... hehehehe.... takat yg saya mampu jawab laa... mungkin org len ader idea lain lak camner nak wat..... INGAT! men off-road nih, ikut akal... bukan ikut perasaan......
Embarassed Embarassed Embarassed
koy101
koy101
Tok Penghulu
Tok Penghulu

http://www.kembara.net

Back to top Go down

Post  ann Mon Aug 16, 2010 9:15 am

koy101 wrote:
bugisinside wrote:saya menggunakan hilux vigo 2.5 g auto, bagaimana caranya menggunakan auto matik gear apabila menuruni bukit yang curam, adakah menggunakan brek saja dan gear D atau ada petua lain

errrr..... aku cuba jawab aaaa........ takat yg aku mampu laa...
Bang 'bugisinside', saya andaikan bahawa bro maksudkan bukit curam bebetul nih... dalam keadaan 'off-road'.

K.... pekara pertama kena wat... masukkan dulu gear 4Wheel tuh ( kekadang org panggil double gear ), g ker tanda 4L. Tp pastikan dulu, hilux tuh betul-betul dah berenti ( stand-still ), baru bro masukkan gear nih..... Masa ubah gear tuh dr 2H ker 4H kemudian N dan seterusnyer ke 4L, jangan lupa tekan brek waktu tuh.... dan gear tengah duk kat N atau P. ( Ni utk mengelakkan masalah kemasukan gear 4WD tuh.. atau keta g gerak sendiri.... hehehehe... )

Bila bro dah masukkan gear kecik/depan/double tuh ker 4H atau 4L, satu lampu kaler ijou kuar lambang 4tayar....... Maknanyer... bro dah duk dlm mode 4WD.

Pas tuh letak/tarik gear tengah... ke L. Tu gear paling rendah ( kira gear 1 laaa.... ). Turun bukit guna gear tuh jer... xyah nak tuko-tuko gear dah.... Dan xyah nak tekan pedal minyak tuh banyak-banyak.... pelan jer..... Hilux tuh akan menuruni bukit dgn perlahan ya amat.... kira kalo berlumba ngan kura-kura... mmg bro menang la.... hehehehe......

Brek hanya digunakan utk memperlahankan hilux tuh... tp, jgn sampai tayar tuh terkunci.... sbb.. kalo tayor tuh terkunci... hilux bro akan meluncur laju ke bawah ( nih yg kita xmao wat... )

Rasenyer itu jer dr saya..... hehehehe.... takat yg saya mampu jawab laa... mungkin org len ader idea lain lak camner nak wat..... INGAT! men off-road nih, ikut akal... bukan ikut perasaan......
Embarassed Embarassed Embarassed

Kebiasaannya macam koy101 kata tu la selalu dibuat oleh off-road 'hard core' dan cara lain lagi turun menggunakan kuasa 'winch' dan satu lagi tebang pokok tambat kat belakang dan heret pokok bawak turun (kereta guna cara koy101 katakan diatas)... (jgn guna pokok besar betis... agak agak patut)...
ann
ann
JKK Kampung
JKK Kampung

http://www.ann-collection.blogspot.com

Back to top Go down

Post  ann Wed Aug 18, 2010 9:49 am

Koy101 camaner.... hahaha....

Sungai Liang Part 1:-

p/s - Midi : nyawa RB20....
ann
ann
JKK Kampung
JKK Kampung

Back to top Go down

Post  ann Mon Aug 23, 2010 5:36 pm

Sungai Liang Part II:

ann
ann
JKK Kampung
JKK Kampung

Back to top Go down

Post  koy101 Mon Sep 06, 2010 2:01 am

Uiiiii.... ann....

idakler aku nak memunahkan keta aku weh.... tu ler keta aku nak wat g keje, balik kmpg... bawok mok jejalan..... usha awek/s.....

Aku KEMBARA jer..... geli-geli off-road..... janji dpt g cari sungai hok jernih dan tidak tercemar... ( paling penting..... org xramai... hehehehe..... )
koy101
koy101
Tok Penghulu
Tok Penghulu

http://www.kembara.net

Back to top Go down

Post  ann Wed Oct 06, 2010 5:42 pm

ann wrote:
Midi wrote:seronok main 4x4 ni.. Tiga kali kawan terlibat dgn aktiviti off road. Pertama xpdc ke sg lembing.. masa 2 bwk suzuki 413j jer. tapi bes.. sebab dia ringan.. pas tu gi air terjun jerangkang... masa ni bawak ford ranjer.. time ni jalan agak mencabar.. tapi seronok.. last sekali pergi overland ke kg hulu tembeling.. ikut felda lepar utara.. yang ni paling mencabar.. perjalanan saja mengambil masa 8 jam.. selisih ngan "sentey wong" yang amat mengerikan.. dulu masa keje ngan LKPP Corporation byk aktiviti cam ni.. bila keje ngan felda dah tak ada dah.. nak beli kenderaan 4x4 pun tak mampu lg.. dlm perancangan nak cr daihatsu rocky.. pastu masuk nadi 1jz atau rb20.. Pearhh....
Sape kat sini penah tgk Rally 4x4.. tak silap bulan lepas di buat kat temerloh..

Midi: oak nakacari Rocky .... Ini kawan punya nak jual mati harga RM14,000.00 dengan winch 900lb. custom made bull bar sekali. hingga ari ni 14/8/10 masih ada lagi. Kalau nak 'rasing' masuklah '1J ' ke '2J' 'RB20' ke 'RB25' ke .. kalau nak ronda ronda tahap 'hard core' ke.... padan dgn engine '3Y' ori engine jer... kalau nak kasi nyawa dgn 1J, 2J, RB25 kener tukar gearbox dan axle sekali, Kalau RB20 tak kener gaya 'buah nenas' axel rocky hancur, tidak punya tidak kener tukar axel juga.

My "OFF-ROAD" Way - Page 3 Rockyr

p/s - Lepas ni nak racun Koy101

Dah jual dah.........
ann
ann
JKK Kampung
JKK Kampung

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content